Co jest najlepsze na przeziębienie u dzieci?

Dzieci, które chodzą do żłobka lub przedszkola bardzo często się przeziębiają. Katar oraz kaszel zdarzają się przynajmniej raz w miesiącu! Kiedy Twoja pociecha ma katar nie czuje się najlepiej wówczas powinna zostać w domu. Nie chodzi tylko o to, aby nie przenosiła zarazków na inne dzieci, ale kiedy jest się przeziębionym bardzo ciężko jest uczestniczyć w zajęciach, bawić się czy uczyć. Jeśli nie wiesz co zrobić kiedy twoje dziecko jest przeziębione przeczytaj poniższy artykuł i skorzystaj z praktycznych porad.

Moje dziecko jest przeziębione – domowe sposoby na przeziębienie

Chociaż wiele dzieci nie lubi cebuli, to syrop z cebuli i miodu jest uważany za pogromcę kataru i przeziębienia. Przygotuj dwie duże cebule i czysty słoik. Pokrój cebulę na grube plastry i umieść ciasno w słoiku, a następnie zalej miodem i zakręć zakrętkę. Odstaw na słoik w ciepłe miejsce na około 30 do 40 minut – po tym czasie syrop gotowy jest do spożycia. Ma on bardzo specyficzny smak, ale jeśli Twoje dziecko zażyje go przed snem, będziemy łatwiej mu oddychać podczas snu. Herbata malinowa pomaga wszystkim! Rozgrzewa i odtyka nos. Podaj swojemu dziecku łagodną herbatę malinową, a kiedy trochę przestygnie dodaj miodu. Kiedy przeziębienie wiąże się z bólem gardła, kup w aptece mieszanki ziołowe specjalnie przeznaczone do tego, aby płukać nimi gardło. Szałwia i rumianek to doskonała mieszanka, która łagodzi bóle gardła! Pamiętaj też o zdrowym odżywianiu. Osłabiony organizm potrzebuje wsparcia witamin. Dbaj więc o to, aby posiłki były bogate w warzywa, a jeśli chcesz możesz podać dziecku suplementy przeznaczone tylko i wyłącznie dla dzieci.

Kiedy podawać syropy – moje dziecko jest przeziębione

Jeżeli chcesz możesz podać swojej latorośli syrop. W zależności od tego, czy gorączkuje, czy nie wybierz taki z odpowiednim składem. Paracetamol łagodzi ból głowy i gardła oraz ułatwia zaśnięcie. Syropy rozgrzewające są doskonałe wówczas, gdy Twój maluch przemarzł lub przemókł i skarży się na zimne dreszcze.