Ile kcal spala skakanka? Jak wyskakać swoje kalorie?

Co bierzemy po uwagę jeśli przychodzi w naszym życiu taki moment, że stajemy przed lustrem i mówimy sobie „dosyć, czas na zmiany”?

Myślę, że pierwsza myśl laików-amatorów sportu i aktywności fizycznej, to CZAS. Chcemy szybkich efektów, w możliwie krótkim czasie. Wiadomo, że to nie najlepsza droga, ale nic tak nie motywuje jak kilka cm mniej w pasie, jeśli chcemy schudnąć.
Moja propozycja dla wszystkich zainteresowanych to… skakanka. Jedna z tańszych rzeczy do kupienia, a za to bardzo przydatna w codziennym treningu. Dlaczego? Już mówię.
Daje bardzo szybkie rezultaty, a tak naprawdę nie wymaga od nas niczego, prócz kilku złotych na jej zakup i chęci by poskakać kilkanaście minut dziennie. Ile kcal spala skakanka? Tutaj super zachęta dla was – 300 cal w ciągu 30 minut. Przy tym to nie tylko spalanie zbędnych kalorii, ale również przyspieszenie metabolizmu, wzmocnienie stawów, mięśni nóg, brzucha.
Uwierzycie, że nasz nogi staną się jędrniejsze jeśli zaczniemy biegać? Oczywiście, że tak. Wyobraźcie sobie teraz, że 5 minut skakania na skakance daje identyczny efekt, jakbyśmy przebiegli 800 metrów. Niewiarygodne? Proponuję dać temu szansę, nic nie tracimy a możemy wiele zyskać.

Brzuch będzie płaski, taki jak chcemy. Wystarczy zachować dobrą postawę podczas ćwiczeń, czyli wciągamy brzuch, oddychamy równomiernie, spokojnie.
Jeśli nie zależy nam tak bardzo na kosztach, to lekko droższą opcją będzie kupienie skakanki z licznikiem. Dzięki temu będziemy mogli kontrolować nasze wyniki, jak również „tak z ciekawości” sprawdzić ilość skoków – a to zawsze dodatkowy, ciekawy aspekt wykonywanego treningu. Tak samo jak z aplikacją do mierzenia kroków – czasem warto brać pod uwagę liczby, mogą one nas jedynie zmotywować do działania, zniechęcenie nie straszne.

Co sprawia, że jest to tak dobra opcja?

Czy słyszeliście o treningu aerobowym? Zalicza się do niego każda aktywność, podczas której nasze serce bije z częstotliwością około 120-140 uderzeń na minutę. Taką właśnie aktywnością jest skakanie na skakance. Mięśniom podczas wykonywanych ruchów dostarczamy maksymalną ilość tlenu, kalorie spalamy intensywniej, tłuszcz dosłownie znika z naszego ciała. Właśnie o to nam chodzi.
Trening aerobowy można wykonywać w domu czy też na zewnątrz na zewnątrz, polecają go sportowcy, ponieważ daje ogromne możliwości spalania tkanki tłuszczowej (mówi się, że jest to jeden z lepszych sposobów), jednocześnie z mniejszym ryzykiem przetrenowania. Skakanka to doskonały tego przykład.