Oczyszczanie i rozjaśnianie cery

Każdego dnia dbamy o nasz wygląd zewnętrzny. To jak się prezentujemy, ma wpływ na nasze samopoczucie i na to jak nas odbierają inne osoby. Szczególnie twarz zwraca uwagę, powinna więc być czysta, zadbana i młodzieńcza. Dlatego tak ważna jest codzienna pielęgnacja twarzy właściwymi kosmetykami. W każdej drogerii można znaleźć produkty dopasowane do różnych potrzeb skóry. Są wśród nich produkty do skóry wrażliwej, skłonnej do podrażnień, skłonnej do przebarwień i trądziku. Ale nie zawsze trzeba używać takich gotowych kosmetyków, równie dobrze można je przygotować w swoim domu.

Kosmetyki do twarzy własnej roboty

Kosmetyki do twarzy można przygotować sobie samemu, wystarczy przepis z Internetu. Na pewno takie domowe kosmetyki mają wiele zalet. Wszystkie składniki potrzebne do przygotowania takich kosmetyków można znaleźć w każdym domu, na dodatek domowe kosmetyki nie zawierają żadnych sztucznych składników ani chemii. Są więc całkowicie bezpieczne dla zdrowia i skóry. Z domowej roboty kosmetyków do twarzy warto sobie przygotować tonik do twarzy i krem. Tonik będzie służył do oczyszczania skóry a krem ją nawilży i zregeneruje.

Cytrusowa pielęgnacja twarzy

Chcąc przygotować tonik do twarzy, można się zdecydować na jego cytrusową wersję. Wystarczy sobie przygotować cytrusowy olejek lub sok z cytryny oraz ciepłą wodę. Dodatkowo można taki tonik przygotować na bazie wywaru z szałwii, wtedy będzie on miał jeszcze lepsze właściwości dla cery. Przygotowany tonik należy przelać do szklanej buteleczki i przecierać nim za pomocą waciku całą twarz. Taki tonik doskonale rozjaśni wszelkie przebarwienia i piegi.

Jeśli zaś chce się przygotować krem cytrusowy, to należy się wcześniej zaopatrzyć w olej słonecznikowy, wywaru z rumianku lub szałwii, wosk pszczeli itp. Oczywiście dobór składników może się różnić w zależności od potrzeb, ale z taką bazą łatwo przygotuje się krem, który starczy na dłuższy czas. Jeśli chce się uzyskać krem cytrusowy, wystarczy dodać do niego olejek cytrynowy.