Plan treningowy na siłowni na schudnięcie. Treningi na utratę zbędnych kilogramów

Jeśli próbujesz schudnąć, plan ćwiczeń odchudzających może być bardzo pomocny. Regularne ćwiczenia mogą pomóc w osiągnięciu celów w zdrowy i zrównoważony sposób – ale czasami sama wiedza o tym, od czego zacząć, może być dużą przeszkodą do pokonania. Zaczynając od tego, jak często się pocisz, po rodzaje treningów, jest cała masa możliwości i rzeczy wartych przemyślenia.

Zanim naprawdę w to wejdziemy, chcemy wyjaśnić, że utrata masy ciała jako cel niekoniecznie jest dla wszystkich. Każdy, kto w przeszłości miał zaburzenia jedzenia, nawet jeśli jest w fazie zdrowienia, powinien porozmawiać z lekarzem, zanim osiągnie cel odchudzania, w tym rozpocznie nową rutynę ćwiczeń. Nawet jeśli nie masz historii zaburzeń jedzenia, bardzo ważne jest, aby mieć realistyczne oczekiwania i upewnić się, że w zdrowy sposób dążysz do utraty wagi. Osiągnięcie wyników może być niezwykle trudne, może zająć bardzo dużo czasu, a także może bardzo trudne do utrzymania. Ponadto ćwiczenia są tylko częścią całego planu. Ważne są również twoje nawyki żywieniowe, a także wystarczająca ilość snu i utrzymanie niskiego poziomu stresu. Przy tak wielu czynnikach, nic dziwnego, że utrata masy ciała jest wyjątkowym i trudnym doświadczeniem dla każdej osoby.

Utrata masy ciała wymaga strategii

Nie możemy mówić o ćwiczeniach na rzecz odchudzania, nie wspominając o jeszcze jednym kluczowym elemencie osiągania celów: nawyków żywieniowych. Aby stworzyć deficyt kalorii prowadzący do utraty wagi, musisz jeść mniej kalorii niż spalasz. Musisz także być świadomy tego, co jesz, upewniając się, że spożywasz wysokiej jakości kalorie i obserwujesz rozmiary porcji.

Odżywianie jest priorytetem numero uno – nie możesz przećwiczyć złej diety. – dodaje. Osiemdziesiąt procent odżywiania plus 20 procent treningu to 100 procent efektu! Jednak, że nie trzeba od razu całkowicie zmieniać swojego życia, jeśli wydaje się to zbyt przytłaczające. Jeśli masz zwyczaj ćwiczyć, może to naturalnie skłonić Cię do rozpoczęcia poszukiwania zdrowszych opcji jedzenia. Po prostu zacznij ćwiczyć i wprowadzaj poprawki. Zacznij od małego.

Przykładowy trening – Plan treningowy na siłowni na schudnięcie.

Możesz zdecydować się na trenera który ustali plan treningowy na siłowni na schudnięcie i utratę kilogramów. Możesz też zainspirować się materiałami w sieci, ważne żeby były jednak odpowiedniego autorstwa i pochodziły z dobrych źródeł.
Przykładowy trening to:
-Trening siłowy trzy dni w tygodniu, jedna godzina na sesję
-Intensywny trening interwałowy jeden dzień w tygodniu, 20 minut na sesję
-Cardio w stanie stacjonarnym jeden dzień w tygodniu, od 35 do 45 minut na sesję
-Dwa dni aktywnego odpoczynku