Jak wyglądać lepiej – ćwiczenia na pośladki brzuch i uda

Chcesz schudnąć? A może twoim celem jest wyrzeźbienie sylwetki?

Pamiętaj, że każda aktywność fizyczna, od porannego spaceru – do treningu typowo siłowego, przy użyciu specjalistycznego sprzętu, będzie doskonałym sposobem na zrzucenie kilku zbędnych kilogramów i sprawienie, by twoje ciało było smukłe, silne i sprawne.
W zasobach internetu znajdziesz mnóstwo gotowych planów, serii ćwiczeń. Możesz skorzystać z filmików na Youtubie, możesz wejść na portal Instagram i znaleźć interesujące cię treści. Równie dobrze możesz uczyć się sam, tworzyć własne plany treningowe, które składać się będą z podstawowych ćwiczeń na daną partię ciała. Żeby ci pomóc, przedstawię ci swoje spojrzenie na ćwiczenia na pośladki brzuch i uda.

POŚLADKI

Zacznij od przysiadów. Stań w rozkroku, wyskocz wysoko, wyląduj na ugiętych nogach.
Wykroki są kolejną doskonałą opcją. Wymachy nóg w każdej pozycji – na stojąco, leżąco, w pozycji “kota”.
Staraj się angażować wszystkie swoje mięśnie, wypracujesz wtedy najlepsze efekty. Skupiaj się na tym co robisz, myśl o tym, bądź “tu i teraz”.
Bardzo dobrym sposobem na podniesienie twoich pośladków i sprawienie, że będą one takie – jak tylko zamarzysz, jest rower. Nie bój się długich wycieczek na świeżym powietrzu. Sięgnij po rolki, to nie jest wcale takie trudne! A z samego rana wejdź na ten stacjonarny rowerek, włącz muzykę i działaj. Każdy twój ruch jest kolejnym krokiem do sukcesu.

BRZUCH

Brzuch to zmora wielu osób. Głównie jego wygląd jest odzwierciedleniem twojej diety, ale dobry trening jedynie pomoże osiągnąć efekty.
Polecam najbardziej oczywiste ćwiczenie – brzuszki. Jak już wcześniej dawałam do zrozumienia – jakość jest najważniejsza. Twoja technika i to jak bardzo skupisz się na wykonywanej czynności, sprawia, że staje się ona lepsza, bardziej przemyślana i daje dużo więcej, niż gdybyś robił coś automatycznie, nie koordynując ruchów.
Unoszenie bioder w pozycji leżącej – twój brzuch ci na to podziękuje (pupa też). To jedno z moich ulubionych ćwiczeń, poczujesz przy nim pracę całego ciała – a to motywuje najbardziej.

UDA

Bardzo ciężko zazwyczaj jest schudnąć z ud. Kilka centymetrów mniej – to efekt prawdziwej walki.
Do wysmuklenia tej części ciała proponuję trening z gumami oporowymi. Dlaczego? Dają one możliwość włożenia większej pracy w trening, angażuja nasze mięśnie o wiele bardziej i są stosunkowo tanim sprzętem, a za to ogromnie przydatnym.
Każdy twój wykrok, przysiad będzie o wiele bardziej efektywny.
Tak jak w przypadku pośladków – postaw też na aktywność cardio, zaprzyjaźnij się ze spacerami.