Ćwiczenia na nogi na siłowni. Ćwiczenia które wyrzeźbią Twoje nogi

Wśród purystów najlepszych ćwiczeń nóg, wielu stawia na jedno: klasyczne przysiady ze sztangą. Czemu nie? Ćwiczenie jest niszcząco proste i skuteczne. Umieszczasz ciężki sztangę na plecach, a następnie pochylasz się w biodrach i kolanach, aby zejść jak najniżej. Potem wstajesz.

Ten ruch nie tylko kołysze mięsień czworogłowy, ścięgna podkolanowe i pośladki, ale także uruchamia kawalkadę reakcji w całym ciele, gdy rdzeń i górna część ciała zaciskają się i stabilizują, podczas gdy korzystne, stymulujące wzrost hormony są uwalniane w odpowiedzi na główny stresor.

Naszym zdaniem ci, którzy kochają przysiad, mają dużo racji więc oszczędzimy ci napięcia: To ćwiczenie zajmuje pierwsze miejsce w tym rankingu. Uważamy jednak, że inne opisane tutaj ruchy także są świetne. Wszystkie są sprawdzonymi budowniczymi mięśni i powinny być obracane przez odpowiedni program treningu nóg w trakcie cyklu treningowego, aby zmaksymalizować rozwój.
Jakie są więc dobre ćwiczenia na nogi na siłowni?

Podnoszenie nóg i łydek

Najpierw porozmawiajmy o tym, czego wielu trenerów nienawidzi w prasie do nóg: ćwiczenie może spowodować obrażenia dolnej części pleców, jeśli zostanie wykonane nieprawidłowo. A kiedy faceci ładują każdy ostatni talerz na siłowni i próbują zrobić kilka powtórzeń z dolną częścią pleców odrywającą się od podkładki przy każdym powtórzeniu, częściowo z powodu wyjątkowo nieelastycznych ścięgien i pośladków, jest to bardzo niewłaściwe. To prawda, że jest to jedno z najbardziej nadużywanych ćwiczeń na siłowni – prawdopodobnie dlatego, że możesz poczuć się jak duży i silny facet i poradzić sobie ze znacznie większą wagą niż na przysiadach – ale ostrożnie stosowane, wyciskanie nóg może być bardzo korzystne. Pomaga zapewnić różnorodność w programie, który w innym przypadku byłby bardzo skoncentrowany na przysiadach.

Step-Up

Jest to prawdopodobnie jedno z bardziej funkcjonalnych ćwiczeń na tej liście. W końcu prawdopodobnie wchodzisz po schodach dość regularnie, prawda? Będąc ćwiczeniem jednostronnym, oznacza to również, że silniejsza noga nie może zrekompensować słabszej, a każda noga z kolei pochłania pełną siłę ruchu.

Przysiad pistoletowy

Wprawdzie podczas nauki tego ruchu prawdopodobnie poczujesz się jak idiota. Upadniesz parę razy w dolnej pozycji i prawdopodobnie kilkakrotnie stracisz równowagę. Na początku nie będziesz nawet w stanie przysiadać. Możemy jednak tylko zachęcić cię, abyś się nie poddawał: ci, którzy opanują to ćwiczenie, mają w swoim arsenale do treningu nóg niesamowitą broń i nie wymaga to żadnego sprzętu.