Pianka – Twój komfort podczas jesiennego pływania na desce!

Szeroko pojęte pływanie na desce, takie jak Wind Surfing, Kite Surfing i wiele innych, wiąże się z odpowiednim przygotowaniem. Nie tylko istotne jest dobranie odpowiedniego sprzętu, takiego jak deska, wiosła, żagle i inne, ale także ubioru. Kombinezon dostosowany do sportów wodnych to podstawa, a pianka neoprenowa to idealny kompan podczas jesiennego pływania na desce.

Czym jest pianka neoprenowa?

Pianka neoprenowa, nierzadko nazywana pianką surfingową, to kombinezon stworzony z odpowiedniego tworzywa, jakim jest właśnie neopren. Główną cechą tej tkaniny, dzięki której bardzo często używana jest do tworzenia ubrań przeznaczonych dla sportów wodnych, jest jej właściwość izolacyjna. Dzięki niej organizm amatorów pływania na desce nie ulegnie wychłodzeniu, szczególnie podczas jesieni, gdy temperatura wody, jak i powietrza, jest zdecydowanie niższa niż wiosną/latem.

Dodatkowo materiał ten jest odporny na przenikanie wody. Ponadto pianka neoprenowa jest lekka, miękka i sprężysta, nie ogranicza więc ruchów i można w niej swobodnie uprawiać sporty wodne. Duży wybór profesjonalnych pianek neoprenowych znajduje się na stronie: https://easy-surfshop.pl/do/cat/pianki/PIANKI.

Jak wybrać odpowiedni strój z pianki neoprenowej?

Na rynku istnieje bardzo duży wybór pianek neoprenowych, idealnych do uprawiania sportów wodnych nawet jesienią, gdy temperatura wody i otoczenia jest bardzo niska. Daje to możliwość dobrania odpowiedniego kombinezonu do własnych potrzeb. Na co jednak należy zwrócić uwagę?

Właściwy rozmiar

Przede wszystkim pianka neoprenowa musi być odpowiednio dobrana do wzrostu oraz budowy ciała, tak, aby dokładnie przylegała do sylwetki użytkownika. Jednocześnie nie może ona krępować ruchów ani w żaden sposób utrudniać pracy z deską, wiosłami, żaglem czy innymi sprzętami, używanymi podczas pływania na desce.

Odpowiedni krój

Ponadto warto zastanowić się, jaki krój pianki będzie nam odpowiadać najbardziej. Istnieją kombinezony z długimi rękawami oraz nogawkami, jak i z krótkimi, a także bez rękawów. Wybór między nimi zależy od osobistych preferencji osoby, która będzie je nosić. Jesienią rekomendowane są pianki na długi rękaw, natomiast w cieplejsze pory roku na krótki/bez rękawów.

Wyjątkowa specyfika

Wybierając piankę neoprenową, warto zwrócić uwagę na wyjątkowe cechy, które usprawnią użytkowanie tego typu stroju. Należą do nich:

  • zminimalizowana liczba szwów oraz ich ergonomiczne rozmieszczenie,
  • oddychające, płaskie szwy,
  • uszczelniony i regulowany kołnierz,
  • ochrona UV UPF 50+,
  • odporność na pot,
  • technologie HyperDry.

Kierując się powyższymi specyfikacjami, warto przejrzeć ofertę sklepu EASY SURF Shop, który w swojej ofercie posiada produkty odpowiadające każdym potrzebom.

Z pianką neoprenową pory roku czy pogoda nie mają wpływu na Twoją pasję!

Pływanie na desce na niektórych osób może się kojarzyć z pewnymi ograniczeniami. Ładna pogoda, słońce i ciepło – te cechy mogą wydawać się kluczowe, jeśli chodzi o sporty wodne. Nic bardziej mylnego!

Dzięki jedno- lub dwuczęściowym kombinezonom stworzonym z pianki neoprenowej bez obaw można cieszyć się pływaniem na desce, nawet jesienią! Znajdź odpowiednią dla siebie piankę już dziś, aby móc cieszyć się sportami wodnymi w każdych warunkach atmosferycznych. Dzięki niej zimna woda, chłodny wiatr nie będą Ci straszne.

EASY SURF Shop ułatwia zadanie znalezienia właściwej pianki neoprenowej, dzięki swojej profesjonalnej ofercie: https://easy-surfshop.pl/do/cat/pianki/PIANKI.