Rozszerzanie diety – domowe jedzonko

Po 6 miesiącu życia dziecka przychodzi czas na wprowadzenie warzyw i owoców do jego diety. Prawdopodobnie to też czas, w którym każda matka zaczyna mieć wątpliwości dotyczące właściwego odżywiania swojej pociechy. Często pada decyzja, aby rozszerzanie diety odbyło się z użyciem naturalnych i ekologicznych produktów.

Każdy rodzic chce, aby jego dziecko dostawało owoce i warzywa dobrej jakości. Dlatego coraz częściej w sklepie sięgamy po produkty bio lub te z etykietą „żywność ekologiczna”. Jest to bardzo ważny krok w stronę tego, aby dobrze zorganizować żywienie dziecka. Maluch jest gotowy na wprowadzenie pierwszych warzyw do diety już po skończeniu 6 miesiąca życia. Ważne aby pierwszy posiłek miał słony smak. Dzięki temu dziecko w późniejszych etapach rozwoju będzie chętniej jadło warzywa niż słodkie i mniej zdrowe owoce.

Duża część ludzi decyduje się na karmienie dziecka warzywnymi i owocowymi papkami. Jest to jak najbardziej poprawne. Jednak coraz więcej ludzi uważa, że to metoda BLW jest znacznie lepszym rozwiązaniem. Dzięki wprowadzeniu takiej techniki jedzenia maluch szybciej nauczy się samodzielności.

Sposób rozszerzania diety to indywidualna kwestia rodziców i tylko od nich zależy jak będą to robić. Ważne, aby wsłuchać się w potrzeby własnego dziecka.