Jakie ćwiczenia robić aby schudnąć? Warto zawalczyć

Gdy patrzysz oczami swojej wyobraźni, widzisz siebie w tej wersji “doskonałej” pod względem osiągniętych celów, dokonanych wyborów, podjętych decyzji – najpewniej dostrzegasz też swój wygląd fizyczny.

Jak zatem wyglądasz?

Przede wszystkim jesteś szczupły, bo twoja waga jest idealnie skoordynowana z twoim wzrostem, ciało mówi: “Jestem zdrowym, szczęśliwym człowiekiem, mogącym zdobyć do tylko zechce”. Masz lśniące włosy, śpiewny głos, na twarzy uśmiech…
Porozmawiajmy więc o tym pięknie, które się w tobie objawia. Nie oszukujmy się, w dzisiejszych czasach trudno jest mówić o kanonie piękna innym, niż smukła sylwetka. Wiadomo, akceptacja jest ważna i jeśli ktoś ma inne zdanie, to nie mamy prawa w nie ingerować. Weźmy jednak pod uwagę zdanie większości, podparte badaniami.
Ciało ludzkie już takie jest, że nadmiar tkanki tłuszczowej nie wpływa na nie korzystnie. Prowadzi do wielu chorób – serca, płuc, nie sprzyja sprawnemu funkcjonowaniu. Zatem pytanie brzmi: czy warto zadbać o swoje ciało? Warto.
Specjaliści na pierwszym planie stawiają dietę – czyli to, czym karmimy nasz organizm, jakich wartości odżywczych mu dostarczamy.
Jest to 80% sukcesu. 20% – to aktywność fizyczna. Ale czy mniej ważna? Bynajmniej nie! Więc…

Jakie ćwiczenia robić aby schudnąć?

Zacznijmy od tego od czego startuje i co praktykuje każda osoba chcąca zrzucić kilka kilogramów. Spacery – najprostsza, przyjemna praktyka, będąca wstępem do lepszego samopoczucia i większych możliwości ruchowych.
Pobiegnij – zaangażujesz całe ciało, dotlenisz je.
Jazda na rowerze, rolkach, skakanie na skakance. Każde cardio okaże się być dobrą opcją. W czasie długiego, równomiernego wysiłku organizm czerpie energię ze zgromadzonego wcześniej tłuszczu, więc automatycznie zmniejsza się masa naszego ciała. Prócz wymienionych wyżej aktywności możesz skorzystać również z szerokiej oferty sali treningowych i poznać typowy trening siłowy, ujędrniający twoją skórę, spalający także mnóstwo kalorii. Jednak jeśli dopiero zaczynasz i zależy ci przede wszystkim na tym, żeby schudnąć, proponuję aeroby – orbitrek, bieganie po bieżni. Zobaczysz, że jeśli zadbasz o wydolność swojego organizmu i kondycję, schudnięcie wyda ci się czymś realnym. Nie będzie już tylko sennym marzeniem, okaże się być czymś, co zdobędziesz – jeśli tylko postarasz się, dasz od siebie więcej – niż dotychczas, pamiętając też, że “coś” jest dużo lepsze niż “nic”, więc.. wstań i walcz. Tak niewiele potrzeba, żebyć osiągnął sukces.