Dlaczego powinniśmy pływać?

Ruch jest dla człowieka niezwykle ważny. Pozwala poprawić nasze samopoczucie, wymodelować sylwetkę i zrzucić zbędne kilogramy. Zapewnia też dłuższe i zdrowsze życie. Niestety, nie wszystkie formy aktywności są odpowiednie dla każdego.

Pływanie jest uniwersalną czynnością polecaną zarówno dla dzieci i dorosłych, kobiet i mężczyzn.
Nie obciąża stawów, więc jest idealnym środkiem do schudnięcia dla osób otyłych, starszych lub z gorszym zdrowiem. Wzmacnia nasze mięśnie, serce, kości, pozwala zmniejszyć nacisk na kręgosłup.
Dzięki odpowiednio nawilżonemu powietrzu na basenie, mamy mniejsze problemy ze złapaniem oddechu po treningu. Pływanie powiększa też naszą objętość płuc, co przekłada się na lepszą kondycję.
Gdy pływamy, wydzielają się w mózgu endorfiny, czyli hormony szczęścia. Dzięki temu czujemy się radośniejsi i łatwiej radzimy sobie z codziennymi problemami.
Pływać można zarówno indywidualnie, jak i uczestniczyć w różnych zajęciach grupowych- takich jak aqua aerobik. Takie zajęcia męczą znacznie bardziej niż normalny fitness przez to, że woda stawia opór i musimy włożyć więcej siły w pokonanie tej bariery. Aqua aerobik łączy w sobie elementy tańca i gimnastyki, odbywa się w płytkiej wodzie, więc umiejętność pływania nie jest podczas niego konieczna.
Korzyści płynące z zajęć w wodzie są tak duże, że każdy z nas powinien ich spróbować.