Jak pozbyć się tkanki tłuszczowej z ud? Pożegnaj tłuszcz zgromadzony na udach

Część tkanki tłuszczowej jest niezbędna do podtrzymania życia i ochrony narządów. Nadmiar tłuszczu może tworzyć się na ciele, jeśli przyjmujesz więcej kalorii, niż twoje ciało może zużyć lub spalić. To, gdzie twoje ciało magazynuje ten tłuszcz jest w dużej mierze determinowane przez genetykę. Kobiety mają tendencję do gromadzenia dodatkowego tłuszczu w biodrach, dolnej części brzucha i wewnętrznych udach. Mężczyźni mogą również mieć tłuszcz w wewnętrznej części uda, chociaż najczęściej mają tendencję do gromadzenia tłuszczu w okolicy brzucha.
Wiele kobiet zastanawia się jak pozbyć się tkanki tłuszczowej z ud? Oto kilka porad.

Ćwiczenia na tonację wewnętrznych ud – jak pozbyć się tkanki tłuszczowej z ud ?

Możesz wykonać następującą rutynę dwa lub trzy razy w tygodniu, aby poprawić napięcie mięśni wewnętrznych ud. Stonowane mięśnie mogą pomóc zmniejszyć wygląd tłuszczu.

Przykładowe ćwiczenia:

1.
– Zacznij stać ze stopami w szerokiej pozycji.
-Trzymając klatkę piersiową wyprostowaną i ramiona w dół, skrzyżuj lewą nogę za prawą i przykucnij w pozycji zwiniętej.
-Z pozycji opuszczonej popchnij ciało z powrotem do pozycji pionowej, przywracając lewą nogę do pozycji wyjściowej.
-Następnie powtórz z prawą nogą.
-Na przemian nogi przez 15–30 sekund lub wykonaj 10–15 powtórzeń na każdej nodze.

2.
-Stań z nogami rozstawionymi na szerokość bioder i trzymaj hantle w każdej ręce. Obciążniki powinny być stabilne po twoich bokach. Jeśli jesteś początkujący, możesz to zrobić również bez hantli.
-Zrób krok do przodu lewą nogą i zegnij w kolanie. Nie pozwól, aby twoje kolano wykroczyło poza twoje palce. Chcesz utrzymać nogę prostopadle. Prawe kolano powinno znajdować się około cala nad ziemią.
-Trzymaj hantle stabilnie i prosto w każdej ręce lub wykonuj biceps podczas zwijania się na dodatkowe wyzwanie. Tułów powinien pozostać wyprostowany przez cały czas.
-Utrzymując ciężar głównie na piętach, pchnij lewą nogę z powrotem do pozycji wyjściowej.
-Powtórz ten ruch lewą nogą przez 30 sekund. Następnie zmień nogę.

Dodatkowe ćwiczenia

Oprócz powyższych ćwiczeń możesz także zwiększyć intensywność swojego marszu lub biegu, dodając nachylenie. Możesz wykonywać trening na pochyłości na siłowni korzystając z bieżni lub na zewnątrz na niektórych wzgórzach. Bieganie i chodzenie pod górę pomaga zaangażować mięśnie ud.

Na bieżni stopniowo zwiększaj nachylenie do 5, 10 lub 15 procent. Na zewnątrz poszukaj małego wzgórza lub stromego podjazdu, aby rozpocząć.
Na początek staraj się ćwiczyć na skoczni dwa do trzech razy w tygodniu. Możesz nawet zacząć od treningu na wzgórzu, a następnie wykonać powyższe ćwiczenia lub najpierw wykonać ćwiczenia, a następnie trening na wzgórzu.